Ngjyra popullore: Trendi i ngjyrave të grave 2021

Të nxitur nga nevoja për rehati dhe optimizëm të kujdesshëm, janë shfaqur ngjyrat kryesore të sezonit, nga pastel i butë deri tek të ndritshmet e ngopura.
Veshjet e gjithanshme për Party janë bërë një pikë kryesore e shitjes, konsumatorët janë të etur të veshin artikuj që mund të vishen ditë e natë, dhe në të njëjtën kohë, ata duan të ruajnë sharmin subversiv seksi gjatë natës.

Parashikohet që ngjyra e kësaj stine të jetë e thjeshtë dhe natyrale.

01 Tartufi + Bohemian

01 Truffle + Bohemian

Vëllimi i butë dhe struktura me onde përditësojnë skicën. Këto shtresa janë të dizajnuara në bazë të printimit të luleve, duke sjellë atmosferë të relaksuar për vjeshtë dhe dimër.

02 Përzierje e bezhës dhe materialit

02 Mix and match of beige and material

Konflikti dhe bashkimi i pëlhurave dhe modeleve të ndryshme në shfaqje. Detajet e zbrazura dhe të palosura përdoren për të zëvendësuar pëlhurat dhe teminat e theksuara, dhe zgavra sjell një ekspozim të moderuar të lëkurës dhe një ndjenjë frymëmarrjeje për të thyer depresionin e sjellë nga silueta klasike. Një numër i madh ngjyrë bezhë përdoren për të pasqyruar bukurinë e thjeshtë.

03 Tan + Retro e viteve 70

03 Tan + 70's Retro

Amber është një trend i rëndësishëm i ngjyrave për veshjet e meshkujve, dhe tani ka depërtuar në tregun e veshjeve të femrave. Ndërsa trashëgon stilin nostalgjik, ngjyra e ndezur plot nostalgji sjell ide të reja në tregun e ri. Veshjet retro të buta dhe të cilësisë së lartë po shfaqen. Stilet përfshijnë fustane kadifeje, çizme deri tek gjuri dhe tonalitet ngjyrë kafe.

04 Gingko jeshile + tabelë shahu

04 Gingko green + chessboard

Në pranverë dhe verë 2021, vija e gjelbër popullore hyn në 21
Pas vjeshtës dhe dimrit, ngjyra dhe shkëlqimi i qytetit bëhen më të ulëta.
Gingko Green ka një ndjesi të lehtë retro.

05 Gri + kontroll i gjithanshëm

05 Grey + versatile check

Pladi i gjithanshëm nuk është më ekskluzive për kostumet e stilit të meshkujve, por kalon nëpër pallto, xhaketë, pantallona, ​​version femëror romantik dhe veshje të tjera.
Si një nuancë e gjithanshme, grija mund t'i japë lehtësisht elementit të përditshëm një ndjenjë thjeshtësie. Ky trend i bën jehonë trendit të mashup-it që vazhdon të dominojë tregun tregtar.

06 Blu + metalike

06 Blue + metallic

Mëndafshi i ndritshëm, teminat, pëlhura të endura me printime dhe pëlhura tredimensionale, si lulux metalik ose lëkura, janë në përputhje me tendencat e Partisë.

07 E kuqe Akademike + drita Retro

07 Academic Red + light Retro

Ngjashëm me të kuqen e kolegjit me dizajn modular të aplikuar për veshjet e mbrëmjes dhe artikuj të tjerë të zakonshëm me çmim të lartë.


Koha e postimit: 22 shtator 2021

Koha e postimit: 2023-07-25

Lini Mesazhin Tuaj